Dárek v podobě mini omalovánek ZDARMA

Klikněte na PDF ikonu:

Postavy v omalovánkách jsou součástí elektronické knihy Pohádky skřítka Penízka

Děti si vyžádaly tyto omalovánky sami.

Nejraději vybarvují vytištěné listy vodovými barvami.

Děti dávají postavám jména, vymýšlí si k nim další příběhy.

S patřičnou hrdostí pak vystavují svá malá umělecká díla na domácí výstavě.

Co o knize Pohádky skřítka Penízka říkají čtenáři?

1, Jaký přínos spatřuješ v pojetí pohádek s tak trochu finančním podtextem?

V dnešní době je velká spousta „finančně negramotných“ mladých lidí. Pokud by měli vzor ve svých rodičích, tak by to mu tak nebylo. Bohužel poměrná velká část dospělých stále žije své staré „naprogramované“ vzorce a opakuje chyby svých předků. Věřím, že díky těmto pohádkám si i mnoho rodičů uvědomí, kde dělají chybu a své děti povedou správně.

 

2, Jaká jedna věc ti v nich nejvíce líbila?

Nejvíce mě zaujala pohádka Jezerní víla. Každý by si měl uvědomit, že přenášet vinu na ostatní je sice snadné, ale začít musí vždy u sebe. Neodpustím si i druhou věc- skvěle zpravované „pracovní listy“.

 

3, Ty sis je přečetla možná spíš "náhodou", co jsi od nich očekávala?

Myslela jsem si, že to budou spíš klasické pohádky s lehkým ponaučením.

 

4, Splnily pohádky tvé očekávání?

Splnily? Ne, hodně předčily. Velmi dobře se čtou. I když to tak na první pohled nevypadá, nesou ponaučení od začátku příběhu až do konce.

 

5, Komu bys je doporučila?         

Pohádky bych doporučila každému, kdo má menší dítě. A nejlépe zavést jako povinnou četbu na 1. stupni základních škol (třeba se i rodiče a učitelé něco přiučí).

Kniha Pohádky skřítka Penízka mne okamžitě zaujala. Už jako dítě jsem milovala pohádky a záliba v pohádkách mi zůstala až do současnosti.  Začetla jsem se tak snadno a pohádky slupla, jako ošatku sladkých malin.

Nejvíce mne nadchla hravá a snadno srozumitelná forma, kterou se malý čtenář či posluchač na pozadí příběhů pohádek s penězi seznamuje a má možnost si k nim vytvořit pozitivní vztah. Získává mnoho praktických a užitečných informací, jak je moudré s penězi zacházet a o dalších finančních tématech.

Na celé knize je velice sympatické i to, že se stejně hravou formou zapojuje i rodiče a nabízí návody, jak mohou rodiče s dětmi o penězích hovořit a vytvářet zajímavé hry.

Pohádky skřítka Penízka jsou úžasným pomocníkem při seznamování dětí s penězi. Takováhle knížka mi tu opravdu chyběla! A doporučuji ji všem rodičům! Děti se zábavnou formou učí, jak s penězi zacházet a jak k nim přistupovat. Sama jsem si finanční bloky z dětství, které jsem si s sebou nesla, řešila hodně dlouho. Slýchala jsem samé negativní věci, které jsem si pak samozřejmě nesla životem. Při čtení knížky jsem si zase některé věci uvědomila. Skřítek Penízek je pro děti bezva pomocník! Pohádky jsou všechny skvělé a doprovázené nádhernými ilustracemi. Chtěla jsem uvést nějakou, která se mi líbila nejvíce, uvědomila jsem si ale, že jednu prostě nedokážu vybrat, protože všechny jsou super! 

Dana Kratochvílová

www.danakratochvilova.cz

Lada Boháčová

 www.ladabohacova.cz

Edita Čákorova

www.editacakorova.cz

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now