top of page

Chcete  naučit své dítě šetřit?

Hospodařit?

Správným návykům?

Tušíte, že je dobré s dětmi mluvit o penězích, ale nevíte, jak začít?

Uvědomujete si, že díky vašemu přístupu k výchově děti v dospělosti dokáží lépe nakládat s výdělkem?

Hodil by s vám návod, jak na to?

Jste připraveni vzít iniciativu do vlastních rukou, abyste zvýšili finanční IQ vašich dětí?

Oceníte materiál, který nám pomohl vyřešit problém velkého utrácení šestileté Ladušky. Možná i vás potěší, když vaše dítě začne tvořivě přemýšlet nad možnostmi poctivého vydělávání peněz.

Pojíte rádi  příjemné s užitečným?

Jako ekonomka, která se zabývá od patnácti let oblastmi jako je účetnictví, finance, ekonomie a zároveň matka tří dětí jsem téma peněz s dětmi začala probírat ve chvíli, kdy naše nejstarší dcera šla do první třídy.

 

Jako školačku jsme ji považovali za dostatečně rozumnou na to, aby začala samostatně spravovat vlastní peníze. Nestačilo však dát prvňáčkovi peněženku s penězi a čekat, že bude hned své peníze spravovat dle rodičovských představ. Hned první den nakoupila sobě a kamarádkám sladkosti v takovém množství, že všechno utratila.

Rady typu: "Nech si něco na zbytek týdne!" neměly moc úspěch a dostali jsme se do situace, kdy kvůli chuti si koupit sladkosti došlo i na nedovolený výběr drobáků z mojí peněženky.

Začala jsem přemýšlet nad tím, jak téma peněz uchopit, abych  Ladě vysvětlila, na co ty peníze vlastně jsou.

Hledala jsem způsob, jak Ladě smysluplně vysvětlit pojem peníze v souvislosti s hodnotami a situacemi, které se s nimi pojí. Nápad na pohádky se objevil jednoho dne ráno v mé mysli a já ho uchopila s nadšením.

Pomyslela jsem si: "Wow, to nás bude zároveň i bavit, to by mohlo fungovat." V té době se pohádky staly malým tajemstvím mezi mnou, manželem a dětmi, kdy jsme si užívali večerní čtení pohádkových příběhů. Každý den po dobu 10 dnů jsem sedla k počítači a psala a psala. Zažívala jsem při tvoření úžasný pocit, až to na mě někdy dělalo dojem, že mi snad někdo ty pohádky diktuje, jak se mi text rodil pod rukama. 

Večer jsem pro děti měla dárek v podobě nové pohádky a společně jsme ji četli. Reakce Ladušky mě více než mile překvapily.

Nahlédněte do knihy a udělejte si představu o tom, co kupujete.

Od utrácení jsme se posunuli k přemýšlení o správnosti různých druhů chování.

Navíc od chvíle, kdy jsme se tématem peněz začali aktivně probírat, vymyslela Laduška své první vlastní "podnikatelské" plány, hravě se dala do tvorby a přestala mít chuť loupit v mé peněžence. 

  • Společně strávený čas nad pohádkami bude i pro vás spojení příjemného s užitečným.
  • Nemusíte vymýšlet historky, na kterých byste dětem vysvětlili, co to jsou peníze a jak s nimi nakládat. To jsem udělala za vás.
  • Vhod vám přijdou i otázky na konci každé pohádky a možná se vám povede přejít i do hlubší diskuse, kterou byste jinak nerealizovali.
  • Pomůže vám to v komunikaci s vašimi dětmi, které možná ani nezaznamenají, že se právě učí důležité a možná až zásadní životní problematice.
01214_edited.jpg
Váš malý šampion jednou ocení, že jste ho naučili dobře hospodařit.
Společně strávený čas nad knížkou prohloubí váš vztah s dítětem a důvěru.
Povídání, čtení a tvoření vykouzlí úsměv na dětské tváři a vy buďte u toho. 

Samotné přečtení příběhů by nemělo ten efekt, když byste pohádky nediskutovali hlouběji.

Posuňte vnímání peněz a životních hodnot vašeho dítěte jako se to povedlo nám.

Texty, otázky, náměty na hry, vybarvovačky motivují i vaše dítě k tomu, aby o hodnotách začalo přemýšlet. 

Cena   za  knihu

je jen zlomkem investice do vzdělání vašich dětí.

Největší  kus práce bude na vás jako rodičích a to ocení děti až časem.

  • Děti si díky pohádkám odpoví na řadu otázek spojených s penězi i životními hodnotami
  • Zamyslí se nad tím, co by jednou chtěly v dospělosti dělat a proč. Proč za nějakou práci dostanou zaplaceno a jiná je potřeba udělat zadarmo.
  • Jaký smysl má šetření a proč půjčky nejsou řešením, když budou potřebovat peníze.
  • Děti i rodiče si při pohádkách ujasní, že ani s vyděláváním peněz se to nemá přehánět, že odpočinek a zábava mají ve šťastném životě své místo.
  • Pohádky možná přečtete za pár večerů, ovšem práci s nimi si můžete rozložit třeba do několika měsíců tak, jak jsme postupovali i my.

Možná namítnete

"Pro úspěšný bohatý život nepomůže jedna pohádková knížka"

To máte pravdu, učení je dlouhodobý proces a vy jako rodiče máte tu možnost dítěti vlastním příkladem ukazovat tu správnou cestu.

"O peníze se mají starat dospělí, dítěti do ruky nepatří, proč to tedy řešit už teď?"

Ano, dospělí disponují s většími částkami (většinou) než děti, ale ono je dobré se naučit na drobných mincích to, co se jednou bude dít s příjmem.

"Aby člověk měl peníze, musí se se životem naučit poprat sám. To ho nenaučíte čtením."

Ano, praxe a životní lekce budou neméně důležité, ovšem nějaká ta teorie se do začátku určitě bude hodit.

"Nemám čas číst dětem pohádky."

To je na vás, zda chcete mít čas nebo ne. Život je otázkou priorit. Připravila jsem i zvukovou nahrávku textů pro vás, kdo ten čas na společné čtení nenajdete.

Chci podpořit start finančního vzdělávání vašich dětí co nejlépe, a proto jsem pro vás připravila tři bonusy.
01214_edited.jpg

Pokud si objednáte  elektronickou variantu knihy, získáváte v hodnotě 638,- Kč   zdarma

Elektronický pracovní sešit v hodnotě  199,- Kč: 
Díky otázkám se s dětmi pobavíte na téma peněz hravou formou.
Oceníte tipy na hry a témata spojená s penězi.
Prohloubíte vztah s dítětem a zapracujete na důvěře, která je jedním z nejdůležitějších prvků jakéhokoli vztahu.
Některá cvičení jsou navržená i pro rodiče, kteří si díky aktivní účasti také uvědomí mnohé skutečnosti spojené s penězi.
E-omalovánky v hodnotě 149,- Kč:
Děti s nadšením tvoří a omalovánky příjemně dotváří jejich kreativní smýšlení.
 
Prostřednictvím vlastní iniciativy se do pohádek lépe vžijí, kladou další otázky, které jim vyvstanou při zahloubání se do příběhu.
Audionahrávky pohádek
elektronicky v hodnotě 290,- Kč:
Možná právě vaše děti zaujme zvuková forma pohádek.
 
Opakování je matka moudrosti a děti si s nadšením budou pouštět pohádky opakovaně, aniž by požadovaly čtení po vás.
Výše uvedené bonusy získáváte, pokud objednáte elektronickou knihu.

Pohádky četla celá řada rodičů svým dětem a ohlasy jsou skvělé 

Pohádky skřítka Penízka mě nadchly. Mojí favoritkou je pohádka Jezerní víla, do které jsem se začetla tak, že jsem napětím ani nedýchala a doufala jsem, že vše pro hlavního hrdinu dobře dopadne. Už se mi dlouho nestalo, abych četla nějaký příběh s takovým zaujetím. Myslím, že tyhle pohádky jsou moc fajn pro děti, ale ještě více pro rodiče, kteří je budou s nimi číst. Jako rodiče si při čtení uvědomíme mnohé finanční programy, které i nás ovlivňují a díky správně a vhodně připravených otázkám za každou pohádkou, si spolu s dětmi rozklíčujeme mnoho věcí a to nejen o penězích. Díky za tohle dílko včetně krásných ilustrací.

Veronika Hanzlíková, www.veronikahanzlikova.cz

Finančná gramotnosť je téma, o ktorej je potrebné sa s deťmi rozprávať od malinka. Dlho som hľadala knižku, ktorá by zrozumiteľne vysvetlila deťom problematiku peňazí. A teraz som ju našla. Jemné, nežné a láskavé príbehy, kde bohatí nie sú vždy zlí a tí dobrí nie sú vždy chudáci. Vďaka pútavým príbehom a krásnym príkladom, deti majú možnosť zamyslieť sa nad hodnotou peňazí, nad ich stratou a znovuzískaním, nad poctivosťou a zlodejstvom. Vhodne volené otázky na konci knihy podporujú diskusiu s deťmi. Som nadšená, ako jednoducho sa dajú vysvetliť zložité veci. Určite odporúčam všetkým rodičom.

Zuzana Mihalechova,
http://zuzanamihalechova.sk/

Pohádky skřítka Penízka jsou úžasným pomocníkem při seznamování dětí s penězi. Takováhle knížka mi tu opravdu chyběla! A doporučuji ji všem rodičům! Děti se zábavnou formou učí, jak s penězi zacházet a jak k nim přistupovat. Sama jsem si finanční bloky z dětství, které jsem si s sebou nesla, řešila hodně dlouho. Slýchala jsem samé negativní věci, které jsem si pak samozřejmě nesla životem. Při čtení knížky jsem si zase některé věci uvědomila. Skřítek Penízek je pro děti bezva pomocník! Pohádky jsou všechny skvělé a doprovázené nádhernými ilustracemi. Chtěla jsem uvést nějakou, která se mi líbila nejvíce, uvědomila jsem si ale, že jednu prostě nedokážu vybrat, protože všechny jsou super! 

Erika Čákorová,
www.erikacakorova.cz

Kniha Pohádky skřítka Penízka mne okamžitě zaujala. Už jako dítě jsem milovala pohádky a záliba v pohádkách mi zůstala až do současnosti.  Začetla jsem se tak snadno a pohádky slupla, jako ošatku sladkých malin.

Nejvíce mne nadchla hravá a snadno srozumitelná forma, kterou se malý čtenář či posluchač na pozadí příběhů pohádek s penězi seznamuje a má možnost si k nim vytvořit pozitivní vztah. Získává mnoho praktických a užitečných informací, jak je moudré s penězi zacházet a o dalších finančních tématech.

Na celé knize je velice sympatické i to, že se stejně hravou formou zapojuje i rodiče a nabízí návody, jak mohou rodiče s dětmi o penězích hovořit a vytvářet zajímavé hry.

Lada Boháčová
www.ladabohacova.cz
Pohádková kniha potěší vaše děti a nejen za dlouhých zimních večerů spojíte příjemné s užitečným díky pohádkovým příběhům.

Objednejte ještě dnes!

 

Pohádkově strávené chvíle s dětmi se nedají ničím nahradit. Užijte si čtení, zasmějte se společně a popovídejte si o počínání jednotlivých hrdinů.

Pohádky vám nastíní základy a jakýsi start vzdělávání dětí v oblasti financí.

Naučte děti hospodařit s mincemi a ony v dospělosti lépe zvládnou nakládat s velkými částkami.

 

Položte základ vzdělání vašich dětí ještě dnes, klikněte na odkaz a objednejte si tištěnou knihu v předprodeji, můžete přiobjednat i CD či elektronickou verzi s bonusy. 

bottom of page