5 důvodů, proč s dětmi mluvit o penězíchKdyž jsem byla malá, věnovala se mi často babička s dědou. Bydleli jsme společně v dvougeneračním domku a prarodiče se mně a sestře hodně věnovali. Děda nás učil starat se o králíky, pěstovat a sklízet zeleninu. Babička měla pochopení pro moje vstávání ještě za tmy a trpělivě si se mnou i v tuto ranní hodinu povídala nebo mi vyprávěla příběhy. Právě babičce jsem moc vděčná za její průpravu ohledně peněz.


Nyní jsem sama rodič a mám 3 děti. Před časem jsem s nejstarší dcerou řešila problém zbytečného utrácení a začala jsem hledat způsoby, jak s ní hravě toto téma probrat do hloubky. Pomocníkem nám byly pohádkové texty, které uvádějí do tématu. Navrhla jsem je tak, aby ji bavily a zároveň přinesly potřebnou motivaci s penězi rozumně hospodařit.


Jaké jsou důvody věnovat pozornost rozvoji finanční gramotnosti vašeho dítěte? Týká se to především vás, kteří máte předškoláka nebo prvňáčka? Dostali jste se už k hře na obchod, založení pokladničky, peněženky, kapesného nebo prohlížení jednotlivých bankovek a mincí? Možná vás zajímá, proč byste toto téma s dětmi měli otevřít a prokousat se jím společně.


Pokračovat na celý článek ...


PS.: Texty, které jsem vymyslela pro dceru, možná zaujmou i vás. Navíc jsem doplnila pohádkové příběhy ilustracemi a ráda bych knihu vydala i v tištěné podobě. Přečtěte si ukázku zdarma. Více <<ZDE.>>


Sdílejte článek na Facebooku
Kategorie
Příspěvky na blogu