Chcete tištěnou knihu, CD nebo se stát třeba kmotrem pohádkové knížky?


Crowdfunding pro mě byl ještě do nedávna neznámý pojem, ale když jsem se o tento způsob financování zajímala více, zalíbil se mi a rozhodla se vyzkoušet ho na vlastní kůži. Jde vlastně o takovou sbírku na konkrétní projekt, kdy jednotliví přispěvatelé pomohou prostřednictvím malých i větších peněžních částek projekt realizovat.


Co za to ti přispěvatelé mají? V první řadě dobrý pocit a v druhé odměnu v podobě knihy, CD, originálu ilustrace, vlastní stránky v plánované knize apod. Odměny určuje autor a jsou jakousi protihodnotou peněžního příspěvku.


V případě, že se na projekt nepodaří získat celá částka, peníze pošle crowdfoundingová společnost zpět přispěvatelům.


A co projekt Pohádek skřítka Penízka? Je mi jasné, že tištěná kniha je tištěná kniha a pohádky po této formě přímo volají. Našla jsem crowdfundingovou společnost www.hithit.cz a zaregistrovala u ní projekt Pohádek skřítka Penízka.

Bohužel se nepodařilo získat cílovou částku během 45 dní. Věřím však, že se dříve nebo později kniha do tisku dostane, protože již nyní vím, že je tu řada lidí, kteří si ji s chutí koupí.

Podobným způsobem již bylo financováno mnoho projektů, které díky crowdfundingovým společnostem mohly být realizovány.

Jedním z prvních realizovaných projektů, které vznikly díky příspěvkům široké veřejnosti, je třeba naše Národní divadlo v Praze. Ač v té době neexistoval internet ani moderní crowdfundingové společnosti, divadlo lidé chtěli a povedlo se ho díky sbírce dostatečného množství peněz realizovat.


Nechci přirovnávat pohádkovou knížku k Národnímu divadlu, to jen zmiňuji pro upřesnění pojmu "crowdfunding", který by se na první pohled mohl zdát tak trošku krkolomný a nesrozumitelný.


Pomozte Skřítkovi Penízkovi dostat se do tištěné knihy a dostanete za Váš příspěvek protihodnotu v podobě knížky, knížky s věnováním nebo CD s audionahrávkami pohádek.Možná Vás projekt osloví natolik, že se stanete mecenášem celého projektu, kmotrem nebo si zaplatíte stránku v knížce, která bude vytvořena ve spolupráci s Vámi a bude třeba právě o Vás nebo na ní dáme reklamu Vaší firmy nebo osoby.


Od prvního okamžiku, kdy se nápad na Pohádky skřítka Penízka zrodil, mi bylo jasné, že tištěná forma pohádkové knihy bude mnohem lépe uchopitelná než ta elektronická forma a to doslova. Bude i ve Vaší knihovničce tato kniha? Věřím, že děti i Vy rodiče si ji zamilujete.

Kniha Pohádky skřítka Penízka byla napsána pro rodiče a děti, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným. To příjemné bude čas s dětmi a hrdiny v pohádkách a to užitečné bude znalost nových pojmů a uvědomění si životních hodnot.


Pohádkovou knížku můžete, ale ani nemusíte využít k rozvíjení znalostí o penězích a ekonomických pojmech. Je psána pro děti, které se začínají učit hospodařit s vlastními drobnými mincemi, ale to samozřejmě není žádnou podmínkou. Pohádky můžete přečíst a užít si jen kouzlo příběhů, aniž byste se pouštěli do hlubších diskusí o penězích. To je na Vás a věřím, že si přinejmenším užijete to kouzlo pohádkového světa a nadšených dětských reakcí na pohádky.


Máte na tištěnou knihu zálusk?

<<<Pokračujte ZDE>>>

Sdílejte článek na Facebooku
Kategorie
Příspěvky na blogu